• Dołącz do nas

 • GOBIO
  inwestycje w zgodzie z naturą

 • GOBIO
  inwestycje w zgodzie z naturą

 • GOBIO
  inwestycje w zgodzie z naturą

 • GOBIO
  inwestycje w zgodzie z naturą

 • GOBIO
  inwestycje w zgodzie z naturą

 • GOBIO
  inwestycje w zgodzie z naturą

 • GOBIO
  inwestycje w zgodzie z naturą

 • GOBIO
  inwestycje w zgodzie z naturą

 • GOBIO
  inwestycje w zgodzie z naturą

Usługi przyrodnicze

WYKONUJEMY:

 

Ekspertyzy i inwentaryzacje przyrodnicze:

 

Wykonujemy badania z zakresu ichtiologii, ornitologii, herpetologii, entomologii, teriologii, botaniki i chiropterologii.
Posiadamy niezbędny sprzęt oraz doświadczenie. Załatwiamy wszelkie pozwolenia związane z wykonywanym zleceniem. Współpracujemy z ośrodkami naukowymi i jednostkami administracyjnymi na terenie całego kraju.

 

Wyławianie tzw. chwastów wodnych i niechcianych gatunków ryb w stawach hodowlanych i jeziorach

Jeżeli posiadacie Państwo staw lub jezioro i nie wiecie jakie ryby w nim bytują lub macie problem z gatunkiem, którego nie chcecie w swoich akwenach to my możemy pomóc. Posiadamy niezbędny sprzęt (sieci, urządzenie do w pełni bezpiecznych dla ryb elektropołowów) oraz kwalifikacje aby problem rozwiązać.

 

Plany zarybieniowe stawów i jezior

Jeżeli planujecie Państwo wykopać staw i go zarybić lub wpuścić nowy gatunek do waszego jeziora lepiej nie robić tego na własną rękę. Zaufajcie specjalistom. Nieodpowiednio dobrana obsada może być wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Wpuszczenie nieodpowiedniego gatunku do ustabilizowanego ekosystemu może okazać się dramatyczne w skutkach dla wszystkich obecnych już gatunków ryb.

 

Opinie ornitologiczne i chiropterologiczne - termomodernizacja budynków

Jeżeli planujecie Państwo ocieplić budynki najpierw należy sprawdzić je pod kątem bytowania ptaków. Wykonamy ekspertyzę i w razie konieczności zaplanujemy kompensacje tak aby ptaki i ludzie mogli bezpiecznie żyć obok siebie.

 

Monitoringi ornitologiczne i chiropterologiczne dla elektrowni wiatrowych

Monitoringi ptaków i nietoperzy, bardzo szczegółowo z użyciem najnowocześniejszych metod i sprzętu.

 

Nadzory przyrodnicze

Wykonujemy nadzory przyrodnicze podczas realizacji inwestycji. Dopilnujemy aby zwierzętom, które znajdują się w zasięgu oddziaływania prac związanych z realizacją inwestycji nic niebezpiecznego się nie wydarzyło.

 

Kompensacje przyrodnicze

Jeżeli w obrębie planowanej inwestycji znajdują się siedliska cennych gatunków roślin i zwierząt i nie można ich ominąć. Zaplanujemy kompensacje przyrodniczą w taki sposób aby negatywne skutki związane z realizacją inwestycji dla środowiska przyrodniczego oraz koszty dla inwestora były minimalne.

 

Monitoringi porealizacyjne

Jeżeli Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska zażądał wykonywania monitoringów przyrodniczych po zrealizowaniu inwestycji. Wykonamy je dla Państwa zgodnie ze wskazaniami RDOŚ.

 

Raporty oddziaływania na środowisko

Jeżeli planujecie inwestycje, pierwszym krokiem jest sprawdzenie terenu pod kątem przyrodniczym jeżeli nie ma przeciwwskazań drugim bardzo ważnym etapem  jest uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.  Nie jest to możliwe bez profesjonalnie napisanego raportu oddziaływania danej inwestycji na środowisko. Jesteśmy w stanie napisać raport dla każdego rodzaju inwestycji

 

Karty informacyjne przedsięwzięć

Do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia należy dołączyć tzw. KIP (kartę informacyjną przedsięwzięcia). Wykonamy KIP dla każdego rodzaju przedsięwzięcia.

 

Operaty wodno-prawne

Operat wodno-prawny to podstawowy dokument, na podstawie którego wydawane jest pozowolenie wodno-prawne. Na podstawie operatu udziela się zezwolenia w drodze decyzji wydawanej przez organy administeacyjne. Decyzha pozowlenia wodnoprawnego zezwala m.in. szczegółowe korzystatnie z wód (odporwadzenia ścieków, pobór wód powierzchniowych i podziemnych), wykonywanie urzadzeń wodnych (studnie, stawy, pomosty) oraz inne działania które mogą mieć wpływna stan wód i gospodarkę wodno-ściekową.

 

Preparatyka zwierząt i trofeów łowieckich

Wykonamy preparację większości zwierząt i trofeów łowieckich. 

 

Pomoc dla rolników

W nowej perspektywie finansowej na lata 2015 - 2020 aby ubiegać się o dotację rolnicy muszę spełniać określone warunki związane z przyrodniczo cennymi obszarami. Są to dwie kategorie obszarów TUZ czyli Trwałe Użytki Zielone oraz EFA (Ecological Focus Area) czyli obszary proekologiczne. Dla obydwu obszarów gospodarstwa zobowiązane są utrzymać w ich charakterze ok. 5% terenu(dot. gospodarstw powyżej 15 ha). Jeżeli macie Państwo problem z tym w jaki sposób zaopiekować się obszarami wykazanymi jako TUZ lub jako EFA lub nie wiecie czy takowe obszary posiadacie. Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.

 

Operaty dendrologiczne

 

Ocena stanu ekologiczengo wód powierzchniowych - wskaźniki (NOWOŚĆ!!!)

 • Wskaźnik fitoplanktonowy IFPL
 • Wskaźnik okrzemkowy IO
 • Makrofitowy Indeks Rzeczny
 • Makrobezkręgowce bentosowe MMI_PL
 • Ichttiofauna - EFI+ lub IBI (weryfikowany przez wskaźnik diadromiczny)

 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.